Nutrigen Nutrifoods çocukların boş kalori almalarına karşı koymak için geliştirilmiş olmakla beraber diyabetli çocuklara da son derece uygun glukoz, sükroz ve fruktoz içermeyen çok düşük kalorili, besleyici faktörler ile güçlendirilmiş fonksiyonel çocuk besinleridir. Özellikle diyabetik çocukların hayatlarına tad katmak için geliştirilmiş olan nutrigen nutrifoods pudingler lif içeriklerinin yüksek olması ve mikrobesinler ile zenginleştirilmiş olması sayesinde diyabetli çocukların gerek ana gerekse ara öğünlerinde kullanılabilecek, hazırlanması son derece hızlı ve kolay fonksiyonel besinlerdir.

Nutrigen Nutrifoods Instant çorbalar ise düşük kalorili olmalarının yanı sıra, sıra dışı lezzetleri ile diyabetli çocukların her istedikleri anda ellerinin altında olabilecek fonksiyonel gıdalardır. Hazırlanması bir kaç dakika alan bu çok lezzetli çorbalarda günümüzde hazır gıdalarda çok sıklıkla kullanılan ve bazı istenmeyen etkileri olduğu, bilim insanlarınca ifade edilen, MSM (Monosodyum glutamat) bulunmamaktadır. Diyabetli çocukların ister ana öğünlerinde isterse ara öğünlerinde rahatlıkla kullanılabilecek prebiyotik diyet liflerince zengin, mikrobesinler ile zengimleştirilmiş besleyici instant çorbalardır.

Nutrigen Nutrifoods Fiber Drink ise çok düşük kalorisi, özel liflerden zengin yapısı, muhteşem lezzetleri ile kilo sorunu olan ya da diyabet nedeni ile geleneksel meyve sularını tüketemeyen çocukların lezzetli içecek ihtiyacını karşılayacak fonksiyonel gıdalardır. Özel diyet liflerinden zengin yapısı ve mikrobesinler ile zenginleştirilmiş özgün kompozisyonu sayesinde çocukların boş kalori almasına karşı koyacak lezzetli çocuk içecekleridir. Eğer çocuğunuzun kilo almasını istemiyorsanız, yada diyabetli çocuğunuzun hayatına bir tad katmak istiyorsanız Nutrigen Nutrifoods fonksiyonel gıdaları, çocuklarının optimum beslenmesini isteyen anne ve babaların yardımına koşacak fonksiyonel gıdalar olarak her zaman yanınızda olacaktır.